TwitterRssFacebook
Dodaj firmę

Profesjonalna automyjnia z usługą autodetailingu

Profesjonalna automyjnia z usługą autodetailingu

Co może zaoferować nam automyjnia wie każdy. Natomiast czym jest nieco bardziej skomplikowana usługa autodetailingu, to już nie jest takie oczywiste. Na czym więc polega ta usługa?

Dokładne czyszczenie samochodu – i co jeszcze?

Zadbanie o czystość pojazdu nie polega tylko na wizycie w myjni – choć jest to oczywiście jak najbardziej wskazane. Mycie samochodu – raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie, zależnie od tego, w jakim stopniu zakurzony i zabrudzony jest twój pojazd – to jedna z podstawowych czynności. Dbając o regularne czyszczenie powierzchni karoserii zapobiegamy trwałemu osadzaniu się zabrudzeń. Wszelkie rysy, wgniecenia czy uszkodzenia lakieru są miejscami, w których najszybciej zaczyna się proces korozji metalu, dlatego warto zwracać uwagę również na stan lakieru i w razie potrzeby odnawiać powłokę lakieru.czyszczenie tapicerki szczecin

Pokrycie warstwy lakieru dodatkową powłoką, np. kwarcową, pozwoli zachować trwałość warstwy lakieru i kolor na dłużej, uchroni to również samochód przed powstawaniem nowych odprysków i zapobiegnie tworzeniu się rys na skutek uderzeń czy zadrapań.  Z kolei takie zabiegi jak woskowanie samochodu zabezpieczają powierzchnię przed osadzaniem się kurzu i działaniem wilgoci, gdyż wosk nie dopuszcza wody do samej karoserii.

Pranie foteli i tapicerki

Nowoczesny autodetailing obejmuje również takie czynności jak dokładne pranie foteli i tapicerki. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych urządzeń pranie nie polega na zalewaniu foteli wodą, ale odbywa się przy użyciu aktywnej pary i odpowiednio dobranych oryginalnych środków czyszczących, które nie tylko odświeżają tapicerkę, ale również głęboko ją czyszczą. W ten sposób można skutecznie pozbyć się wszelkich zabrudzeń,w tym grzybów i pleśni, które – niestety – w naszych samochodach gromadzą się bardzo szybko, powodując podrażnienia górnych dróg oddechowych. Czyszczenie tapicerki i regeneracja skórzanych powierzchni przywraca wnętrzu pojazdu świeżość nowości.polerowanie szyb samochodowych szczecin

Czyszczenie samochodu przeprowadza się również na zewnątrz – to nie tylko czyszczenie i regeneracja lakieru, ale również zadbanie o te elementy pojazdu, które rzadko są celowo czyszczone. Można zamówić między innymi polerowanie reflektorów, usuwające zabrudzenia znajdujące się wewnątrz reflektora, a także czyszczenie felg, które nie należy raczej do rutynowych obowiązków wykonywanych co miesiąc przy samochodzie.

Dzięki takim zabiegom samochód nabiera świeżości a nawet jet nieco odmłodzony. Dlatego oprócz autodetailingu przeprowadzanego dla własnego komfortu warto wziąć tę opcję pod uwagę również kiedy sprzedajemy samochód – takie czyszczenie znacząco podnosi jego wartość.