TwitterRssFacebook
Dodaj firmę

W czym specjalizuje się adwokat rodzinny?

W czym specjalizuje się adwokat rodzinny?

Możemy wyróżnić prawników specjalizujących się w różnych rodzajach przepisów prawa. Najczęściej ten temat kojarzy nam się z prawem karnym i wszelkimi wykroczeniami oraz przestępstwami. Kolejnym rodzajem, dotyczącym nas, na co dzień jest prawo pracy, tu też w razie potrzeby możemy liczyć na pomoc adwokata. Podobnie jest, jeśli chodzi o przepisy administracyjne, finansowe lub gospodarcze. Człowiek nieposiadający szerokiej wiedzy w każdej z tych dziedzin sam sobie nie poradzi, jeśli wystąpią jakieś nieprawidłowości.

Ogromnie ważną gałęzią przepisów jest prawo rodzinne i opiekuńcze. Obejmuje sporo zagadnień, w których możemy liczyć na pomoc adwokata.

Najczęstsze zadanie

Praca adwokata rodzinnego najczęściej kojarzy się ze sprawami rozwodowymi. Oczywiście jest to właściwy trop. Dobry prawnik pomoże skonstruować pozew, co nie jest wcale takie proste. Musimy zdecydować czy ma to być sprawa z orzekaniem o winie czy też nie. Jeżeli nie to druga strona również musi podjąć taką decyzję. Najważniejsze informacje w pozwie to ustalenie podziału majątku oraz przyznanie opieki nad dziećmi. Adwokat doradzi również w sprawie ubiegania się o alimenty.

jak-sie-rozwiesc

W przypadku rozprawy rozwodowej z orzekaniem o winie adwokat rodzinny stworzy linię obrony, jeżeli to my zostaliśmy wskazani, jako winni rozkładu pożycia. Jeśli sytuacja jest odwrotna to przygotuje dowody na potwierdzenie naszych oskarżeń. Co najważniejsze prawnik rodzinny pomoże nam przejść przez trudy rozwodu.

Wiele innych spraw

Adwokat rodzinny to nie tylko sprawy rozwodowe, jego działanie ma znacznie szerszy zakres. Możemy udać się do niego po pomoc w sprawie ustalenia albo zaprzeczenie ojcostwa lub macierzyństwa. Jego wskazówki mogą okazać się bezcenne w procesie adopcyjnym.

Kolejną kwestią, w której adwokat okaże swoją pomoc są sprawy przed sądami dla nieletnich. Niestety może się zdarzyć, że nasze dzieci popadną w konflikty z prawem. W takiej sytuacji musimy szybko zareagować.

Nieco osobnym działem, lecz nadal związanym ze sprawami rodzinnymi są procesy spadkowe. W tym przypadku możemy liczyć na pomoc przy:

  • Orzekaniu stwierdzenia nabycia spadku;
  • Podziałach spadku;
  • Sprawach o zachowek;
  • Konieczności uznania jednego ze spadkobierców za niegodnego

Adwokat rodzinny zajmuje się również sprawami przestępstw przeciwko rodzinie. Przykładem może być znęcanie się jednego domownika nad innymi.

Na każdą ważną sprawę

Nawet w pozornie zgodnych rodzinach może dochodzić do wielu przykrych sytuacji. Nie tylko rozwodów, lecz także innych poważnych problemów. W takich sprawach pomoc adwokata rodzinnego jest bezcenna.

Jeżeli chodzi o opłaty to są one w dużej mierze uzależnione od konkretnej sprawy. Z pewnością będą jednak korzystne dla nas oraz połączone z wysoką, jakością usług.

Szczegółowe informacje na temat pracy kancelarii adwokackiej: http://labentowicz.com.